Six! – Bulmaca

Six!, Gram Games şirketi tarafından Anroid ve IOS platformları için geliştirilen 2 boyutlu ücretsiz bir tür mobil bulmaca oyunudur. Dünya çapında toplamda 10 milyondan fazla indirilmeye sahip 1010 oyunu ve Merged oyununun yapımcısı Gram Games’den yepyeni bir oyun daha. Bulmaca oyunları kategorisine renk katacak olan Six!, şimdiden Google Play üzerinde 10 milyondan fazla kez indirildi. Şimdi kısaca Six! oyununu tanıyalım.

Six! oyun tanıtımı

Six! Oyun Tanıtımı

Six! oyununda amaç altıgen kareyi altında bulunan bloklardan oluşmuş kuledeki çeşitli şekillerdeki blokları yok ederek alta indirmek. Burada hangi blogun ne zaman patlatılması gerektiği ve altıgenin düşüş şeklini ayarlayabilmek temel amaçtır. Bu anlamda Six!, fizik tabanlı bulmaca oyunları kategorisine dahildir.

six fizik tabanlı bulmaca oyunu

Oyunda blokları yok ederek kuleyi küçülttükçe belli seviyelerde yıldızlar kazanırız. Bu yıldızlarla altıgenimizin şeklini değiştirmek için marketten 30 ile 180 yıldız arasına onlarca skin satın alabiliriz. Oyun temel olarak 2 farklı kısımdan oluşur. Birinde sınırsız büyüklükte bir kulede olabildiğince aşağıya inmeye çalışırız. Diğer kısımda ise sadece 3 yıldız alınca sonlanan görevler bulunmakta.

Six! oyununda toplamda 99 adet bölüm bulunmakta. Ayrıca günlük olarak gelen 3 adet bölüm daha var. Beginner seviyesinden Challange Master seviyesine kadar bazı görevlere karşılık verilen 9 adet madalya bulunmakta. Oyunda sınırsız oyun modunda her bir blok patlattığımızda 5 puan alırız. Daha sonra istersek yaptığımız skorları sosyal medya üzerinden paylaşıp arkadaşlarımızla yarışabiliriz.

Six! oyununu aşağıdaki butonlar ile Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz olarak akıllı telefonlarınıza yada tabletlerinize indirebilirsiniz.

ios-indir android-indir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir